Вечорниці на Андрія

2016-12-14

/Files/images/novini2015/Презентация1.jpg

Є у нашого народу чудова традиція — святкувати вечорниці.

Історичним екскурсом у сиву давнину розпочалися вечорниці в бібліотеці-філії №15. Бібліотекар Артеменко Галина звернулася до присутніх з вітальними словами та розповіла про історію походження свята Калити або Андрія Первозванного. За традиціями наших предків, дівчата та хлопці сходилися до однієї хати жартували, оповідали цікаві історії та грали в різні ігри.

В інсценізованій хаті прийняла вечорниці дбайлива господиня (завідуюча філії Натальченко Катерина) та її донька Василина (читачка бібліотеки Тищенко Катя.). Як і годиться, першими із дзвінкими піснями до оселі завітали дівчата.з музичної школи №4. Разом з господинею, під українську пісню дівчата вчились випікати головний атрибут свята – калиту – символ Сонця, достатку та багатства. Не забули дівчата й про ворожіння. Не обійшлось на вечорницях і без українського танцю, який чудово виконав гурт «Флоренс» – керівник Кончаков Валентин. Та найбільше сподобалась присутнім гра «Смакувати Калиту», під’їзжаючи на коцюбі, без рук, ухиляючись від помазка з сажею, треба було відкусити якнайбільший шмат пирога, підвішеного на рогачі. Дзвінка, дружна пісня, веселий дитячий сміх та жарти, ще довго лунали в бібліотеці.

Віддаючи шану минувшині, беручи все найкраще у наше сьогодення, ми на вечорницях відроджуємо те найдорожче, що є в народі — його пісню, мову, історію, звичаї.