Свічка плакала в скорботі

2018-11-24

/Files/images/novini_2017/DSCN4695.JPG

В історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. І одна із найстрашніших – Голодомор За різними даними, протягом 1932-1933 років від голодної смерті померло від 7 до 10 мільйонів українців.

24 листопада бібліотекарі філії №15 провели свічку пам’яті «Жертви голодної смерті». Бібліотекар Артеменко Галина звернула увагу на дослідження істориків, які засвідчили, що найбільших втрат від геноциду голодом у 1932-1933 роках зазнали нинішні Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Київська і Житомирська області України. Сумна статистика втрат стверджує, що тут загинуло 52,8 % жителів. На кращих європейських чорноземах влада виморила голодною смертю мільйони людей. Присутні на заході переглянули відео – спогад «Про Голодомор на Україні 1932-1933 років» та познайомилися з краєзнавчим матеріалом книжкової виставки «Свічка плакала в скорботі», яка діє в читальному залі. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто за шматок хліба не доносив на брата, не відривав останній окраєць, від голодних дитячих ротів, не торгував святинею. Вічна їм пам’ять.