Бібліотека-філія №15

В 1969 році на так званій Холодній горі було розпочато будівництво селища геологів та гірників, яке пізніше назвали Гірничим.Перший капітальний будинок було збудовано в 1978 році і саме тоді, в цьому ж приміщенні розташувалась бібліотека –філія №15.

На сьогоднішній день на селищі проживає більше 3-х тисяч жителів, 2250 з них є нашими користувачами.

З 90-х роках бібліотека обрала пріоритетним в своїй роботі літературно-мистецький напрямок, декілька років при бібліотеці працювала літературна вітальня, збирала та знайомила молодь селища Гірничого з новинками музики, поезії, живопису, використовували для цього кіно-фото-фонодокументи. Та життя невпинно йде вперед, технології змінюються, носії інформації також. На даний момент до послуг користувачів 5 комп’ютерів, Інтернет, цифрові носії інформації.Та живе спілкування ніколи не замінить книга і комп’ютер.

В 2013 році в бібліотеці відбулась презентація проекту «Пізнай Інтернет – керуй майбутнім» програми «Бібліоміст». Проект покликаний перетворити книгозбірню на сучасний громадський центр та підвищити роль закладу в українському суспільстві. Завдяки програмі, бібліотека отримала 4 сучасні комп’ютери, оснащені веб-камерами, навушниками з мікрофонами, сканер, принтер, ліцензоване програмне забезпечення корпорації Майкрософт, пристрій Wi-Fi.

В читальній залі книгозбірні функціонує пункт вільного доступу до мережі Інтернет. З кожним роком користувачів стає все більше і більше. Для комфортного користування мобільним Інтернетом створена WI-FI зона. До послуг мешканців мікрорайону: пошук інформаційних ресурсів в Інтернет, електронне листування, спілкування в соцмережах, skype –спілкування, замовлення квитків, купівля товарів через Інтернет –магазини

В 2023 році в примішені бібліотеки проведено ремонт. Колектив бібліотеки доклав максимум зусиль та творчих ідей, щоб книгозбірня стала сучасним центром культури, платформою для розвитку громади. В книгозбірні створено ряд зон для зручності та комфорту користувачів Для маленьких користувачів створена дитяча кімната, де проводяться засідання клубу «Запитайко» та виставки дитячої творчості.

На абонементі оснащено краєзнавчий куточок «Українські старожитності», де зібрані старовинні предмети домашнього вжитку. Народознавчі та краєзнавчі свята допомагають нашим користувачам поринути в далекий світ минувшини, відчути справжнє українське коріння, посмакувати стравами української кухні , та вдихнути запах степових трав рідної землі. В читальній залі створена зона героїко - патріотичної тематики, зібрані матеріали розповідають про героїчні подвиги наших земляків в АТО.

Дозвілеву роботу координуємо з Гірничою гімназією, музичною школою № 4, дитячим дошкільним закладом № 69 « Кристалик», амбулаторією загальної практики сімейної медицини, депутатом міської ради Сергієнком Г. В. Співпрацюємо з просвітницькими, культурними громадськими організаціями та творчою інтелігенцією міста Кропивницького та області. Рада друзів бібліотеки, або творчий потенціал селища Гірничого.

Проводимо велику дослідницьку роботу, збираємо архів поетичних творів євшанівців та записи передач Людмили Ніколаєвської « Камертон душі». Всі ці цікаві краєзнавчі матеріали виставляємо на сайт нашої бібліотеки, в соціальних мережах, щоб більше користувачів змогли побачити красу витворів майстрів, які живуть поруч, та почути мелодійне звучання віршів поетів -земляків.

Бібліотекарі прагнуть долучити своїх користувачів до різних джерел інформації, до новинок літератури та до витоків народної творчості, які виховують почуття прекрасного, любові до рідної землі, держави, родини, поваги до культурного та історичного минулого, гордості за свою землю.

Колектив бібліотеки - Шевченко А.В., Кулик О. С., Натальченко К. С., щиро вдячні творчо обдарованим людям, які допомагають донести до користувача поетичне слово, гарну пісню, мальовничий пейзаж і поповнюють фонд бібліотеки краєзнавчими надбаннями.

Кiлькiсть переглядiв: 298

Коментарi