Ярмарок українських звичаїв

2016-01-13

/Files/images/novini2015/DSCN6135.jpg

Різдвяні свята в Україні мають свою споконвічну традицію. Вони супроводжуються величавими церковними відправами, колядками, вертепами, щедрівками і віншуваннями, які звеличують народження Сина Божого, звичай водити Маланку та Василя.
13 січня 2016 року, вже традиційно, до бібліотечної світлиці філії №15 завітала Маланка, та не сама, а з цілою ватагою перебранців. Бешкетувала, махала віником,а ще хотіла «козу» подоїти – та все у неї виходило абияк. Тому і розвеселила присутніх аж до сліз! А гостей в бібліотеці було багато. Працівники філії організували ярмарок українських звичаїв «Колядують зорі на Різдво Христове». На абонементі підготували книжкову виставку «Різдвяно-новорічний передзвін», в читальній залі підготували виставку декоративно-ужиткового мистецтва «Зими чарівна круговерть», яка допоможе кожному прикрасити дім на новорічні свята.

А ще в українській світлиці накрили стіл національними блюдами, які готують на Різдво.Кожен учасник нашої ярмарки за гарну колядку та щедрівку отримував право покуштувати смачної куті та вареників. Учні 1-2 класів загальноосвітньої школи №22 з великим задоволенням приймали участь в імпровізованій ярмарці.

Головною метою заходу було дати дітям уявлення про те, як проходили різдвяні свята в Україні, розвивати пізнавальний інтерес учнів до історії свого народу, його традицій, розвивати естетичні смаки, почуття гумору; виховувати почуття поваги до свого народу, країни, її бувальщини: теперішнього та минулого, бути доброзичливими та милосердними.