Народознавчий екскурс «Маковей і Спас дарунки всім припас»

2023-08-12

/Files/images/2022rk/зображення_viber_2023-08-10_12-16-46-426.jpg

З глибин українського народного світогляду виринає багато народних свят, звичаїв, вірувань та прикмет. Свята і звичаї – це ті найміцніші елементи, що об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю.

Розвиваючи інтерес до свят та традицій українського народу, 12 серпня, у бібліотеці-філії №15 відбувся народознавчий екскурс «Маковей і Спас дарунки всім припас», до якого долучилися читачі бібліотеки.

Присутні дізналися про красиві багаторічні традиції та звичаї українців під час святкування Спаса, про освячене у цей день зілля та його застосування, про мак, його властивості та страви з нього. Окрім цього, говорили про квіти, які є атрибутом свята у букеті - «маковійчик». А ще відвідувачі в цей день мали можливість познайомитися з дарами бібліотечного саду: книгами, в яких розповідаються легенди, традиції, обряди та прикмети, пов’язані з цим святом.