День рідної мови

2024-02-21

/Files/images/2024_rk/зображення_viber_2024-02-20_12-51-50-474.jpg

21 лютого, бібліотека-філія №15 долучилася до святкування Міжнародного дня рідної мови та підготувала багато цікавинок для своїх користувачів. Метою заходу було поглибити знання про мову, як основу духовності, виховати любов і повагу до української мови, як мови державної та материнської, спонукати читачів до роздумів про долю рідного краю та його славних синів, про свою приналежність до українського роду.

Цього дня діти переглянули відео-презентацію до Міжнародного дня рідної мови, пригадали прислів‘я, приказки, позмагалися в промовлянні скоромовок, відгадували кросворд. Також у читальній залі бібліотеки розгорнули книжкову виставка «Мова– духовний скарб нації», яка доповнила і розкрила красу і велич рідної мови.

Для учасникі клубу «Запитайко» проведено караван історій «Чи є мова краща, аніж та що рідна», який довів, що наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня голосистого соловейка.

До заходу також долучилися учні мовної студії «Go English». Бібліотекарі разом з вчителем англійської мови запропонували дітям інтерактив, який полягав у доборі епітетів, якими можна описати нашу рідну мову та перекласти їх ще й англійською. Ця гра сприяла поліпшенню грамотності учнів шляхом зіставлення двох мов та усвідомленню важливості оволодіння англійською та українською мовами.

.